آینده ازآن حزب اللهی هاست… | صدای آموزگار
8 مهر 1393

ارسال شده توسط در متفرقه | 0 نظر

آینده ازآن حزب اللهی هاست…

*فَإِنَّ حِزْبَ اللّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ*

“آینده ازآن حزب اللهی هاست”

3-1

مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

1-و لقد کتبنا فی الزبور من بعد الذكر أن الأرض یرثها عبادی الصالحون / بعد از تورات در زبور داود نوشتیم که حتماً بندگان نیکوکار من وارث زمین خواهند شد.(سوره مبارکۀ أنبیاء ، آیه شریفۀ105)

2- حضرت محمد(صَل الله عَلیهِ وَ آلِه وَ سَلَّم) فرموده اند: “خوشا به حال کسانی که در غیبت حضرت صبور باشند و خوشا به حال کسانی که در محبت ورزیدن در راه اهل بیت علیهم السلام استوار ماندند، خداوند آنها را در کتابش اینطور توصیف نموده است: آنها که به جهان غیب ایمان آوردند آنها حزب الله هستند، آگاه باشید به درستی که حزب الله رستگار است”.( بحارالانوار، جلد52 صفحه143)

3- خوشا به حال آن کس که فریضه پروردگارش را بجای آورد و بر سختی ها و ناملایمات صبر کرد و خواب را از دیدگانش دور ساخت و اگر خواب بر او چیره آمد، زمین را بستر خود کرد و دستش را بالش؛ آنان که خوف روز رستاخیز چشمانشان را بیدار نگه داشت و پهلوهایشان را از بسترهای راحتشان دور کردند و لب هایشان به ذکر پروردگارش زمزمه کرد و از بسیاری آمرزش خواهی… گناهانش زدوده شد. اینان *حزب الله* هستند و بدانید که حزب خدا پیروز است.(امام علی علیه السلام / نهج البلاغه الکتاب45)

4- خداوند عدل را برای پیراستن دلها، و اطاعت ما را برای نظم یافتن ملت، و امامت ما را برای در امان ماندن از تفرقه، و جهاد را برای عزّت اسلام قرار داد.(حضرت فاطمه زهرا سلام الله / سوره مبارکۀ فاطر آیه شریفۀ28) – (احتجاج طبرسی ، ص99 چاپ سعید)

5- همانا زندگی چیزی جز “عقیده و جهاد” نیست.(امام حسین علیه السلام)

6- شیعیان ما کسانی هستند که تسلیم امر و نهی ما باشند، گفتار ما را سرلوحه زندگی در عمل و گفتار خود قرار دهند، مخالف دشمنان ما باشند و هر که چنین نباشد از ما نیست.(امام رضا علیه السلام / جامع احادیث الشّیعه، ج1، ص171، ح234)

7ـ آن روز مبارک است بر ما که سلطۀ جهان خواران بر ملت های مستضعف شکسته شود.(حضرت امام خمینی رحمت الله علیه)

8ـ در نظام اسلامی، کسی که دارای روحیه حزب اللهی است… بر کسی که روحیه حزب اللهی ندارد؛ ترجیح دارد.(امام خامنه ای حفظه الله)

9ـ خوان حکمت(آیت الله جوادی آملی) : “ما موظف به *عدل* هستیم نه اعتدال…!؟ در *عدل* هر چیزی در جای خود قرار میگیرد پس نقص ندارد؛ ولی در اعتدال، برابر خواست مردم سخن گفته و برنامه تولید میشود”.

10ـ سردار سرافراز اسلام شهید حاج محمّد ابراهیم همّت: “زمان بازرگان به ما برچسب چریک زدند، زمان بنی صدر هم برچسب منافق، الان هم برچسب خشک مقدس و تحجّر! هر قدمی که در راه خدا و بندگان مستضعف او برداشتیم برچسب بارانمان کردند؟ حالا روزی 10 برچسب دریافت میکنیم… امّا بسیجیان دلسرد نباشید؛ حاشا که بچه بسیجی میدان را خالی کند”.

11ـ شهید آوینی: “امام به ما آموخت که انتظار تنها در مبارزه است”.

12ـ شهید آوینی: “انزوای حزب الله در نظام ما نیز نشانۀ خوبی نیست… شکی نیست که اکنون در نظام ما، حزب الله رفته رفته به انزوای سیاسی کشیده می شود و کارها به دل باختگان تکنوکراسی واگذار میگردد”.   !؟ (منبع: کتاب توسعه و مبانی تمدن غرب)

13ـ شهید آوینی: “دشمن رمز پیروزی ما را نمی داند و از همین است که هنوز شکست کامل خویش را باور ندارد. حزب الله هرچند وطن خویش را دوست دارد امّا از تعلقات جغرافیائی آزاد است و برای آب و خاک نیست که میجنگد، میهن او اسلام است و ایران را از آن دوست می دارد؛ که درخت ایمان او در خاک مبارکش ریشه گرفته است. ایران امروز مرکز آن نور مقدسی است که در ظلمات این عصر درخشیدن گرفته است و فردای تاریخ را تا عصر عدالت جهانی روشن خواهد ساخت”.

14- شهید آوینی: “اشتیاق حزب الله برای رو به رو شدن با دشمن از اشتیاق دشمن به فرار بیشتر است و تو گویی حضرت علی(علیه السلام) این خطبه را در شأن حزب الله فرموده است و اگر این چنین هم باشد عجیب نیست”.

15- شهید آوینی: “حزب الله اهل اطاعت و ولایت است و قدر نعمت میشناسد، فداکار است و از مرگ نمی ترسد و گوش به فرمان «اطيعوا الله و اطيعوا الرسول و اولي الامر منكم» سپرده است و این چنین، تو گویی خداوند وظیفۀ تحقق اهداف الهی همۀ انبیا را بر گردۀ صبور و پرقدرت آنان نهاده است و چه شرفی از این بالاتر؟ حزب الله از جانب خدا مأمور است که انسان را و جهان را تغییر دهد؛ انسانی که امروز بیش از هر زمان دیگر گرفتار ظلمت شرک و بت پرستی است. در این چنین دنیایی که بشر امروز بت خویشتن را می پرستد، ظهور حزب الله معجزه‌ ای است که از نفخات قدسی دم مسیحایی امام امت بر میآید”.

16- شهید آوینی: “صبح پیروزی در صحنۀ عظیم ترین وقایع تاریخ، حزب الله مرحله ای را به پایان برده و مرحله ای دیگر را آغاز کرده است؛ او خسته نمی شود و ملالت را بر قلب استوارش راهی نیست. اینان همان قومی هستند که درباره شان امام کاظم(علیه السلام) فرموده اند: «مردی از قم قیام میکند و مردم را به سوی حق فرا میخواند. بر گرد او قومی همچون پاره های آهن اجتماع می کنند. تند باد حوادث آنان را متزلزل نمی سازد، از جنگ خسته نمی شوند و نمی ترسند، بر خداست که توکل می کنند و عاقبت از آن متقین است» آری آن مرد قیام کرده است و آن قوم دلاور نیز بر گرد او اجتماع کرده اند و قیام هنوز ادامه دارد… و عاقبت نیز از آن متقین است”.

{ و من الله التوفیق }

(گردآورنده: کاوه شاهینی)

 

گذاشتن پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Amuzgar