خانه / اخبار / امر به معروف و نهی از منکر، فرایضی که فراموش شدند

امر به معروف و نهی از منکر، فرایضی که فراموش شدند

امر به معروف و نهی از منکر موضوع ویژه ی جلسه ماهانه مدیران مدارس منطقه نازلو بود.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش منطقه نازلو، نشست ماهانه مدیران مدارس این منطقه با دستور کار بررسی مشکلات جاری آموزش و پرورش در حوزه مدیریت آموزشگاه ها و نیز دستور ویژه ی “امر به معروف و نهی از منکر” برگزار شد.

عبداله محمودی معاون پرورشی و تربیت بدنی با اشاره به اینکه امروز بیشتر مشکلات اجتماعی ناشی از فراموش کردن دو فریضه مهم یعنی امر به معروف و نهی از منکر است گفت؛

“امر به معروف و نهی از منکر یکی از اصول عملی اسلام می‌باشد و انسان وقتی به توصیه‌ها و بیاناتی که راجع به امر به معروف و نهی از منکر وارد شده رجوع می‌کند، می‌بیند فواید چشمگیری را برای آن مطرح کرده‌اند”.

محمودی افزود؛ “لازمه ایمان حقیقی ـ نه تقلیدی ـ رابطه و علاقه مؤمنان به سرنوشت یکدیگر و لازمه این محبت و علاقه، امر به معروف و نهی از منکر است. لازمه امر به معروف و نهی از منکر هم این است که بندگان، به وظیفه خود عمل کنند و نتیجه همه اینها آن است که رحمت خداوند که کارهای خود را با سنت‌های حکیمانه اجرا می‌کند، شامل حال گردد”.

وی با اظهار تأسف از غفلت اذهان جامعه از موضوع “معروف و منکر” و آنچه در گذشته به عنوان امور اجتماعی دینی مطرح بود، اظهار داشت؛ امروز امر به معروف و نهی از منکر تقریباً جزو امور دینی شمرده نمی‌شود و نتیجه آن بروز و شیوع آسیب های اجتماعی متعدد می شود که الان در جامعه مشهود است.

معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش نازلو در همین راستا با اشاره به کمرنگ شدن موضوع حجاب در جامعه گفت:

“تسلط فرهنگ بیگانه، دوری از مساجد و سرمایه گذاری عظیم رسانه ای دشمنان از مهمترین عوامل کم رنگ شدن اهمیت حجاب در جامعه است، که این مسئله امروز در مدارس ما هم متاسفانه در حال کم رنگ شدن است و ما به عنوان متولیان تعلیم و تربیت، آن چنان که باید به این موضوع اهمیت بدهیم، نداده و در نتیجه گاهاً چهره ی مدارس آن طور که شایسته و بایسته نظام اسلامی است از آن فاصله می گیرد. لذا از همکاران محترم خواهشمندم که این موضوع را به عنوان یک موضوع بسیار مهم در دستورکار جلسات خود قرار دهند علی الخصوص همکاران محترم ابتدایی این مساله را به طور ویژه در دوره ابتدایی مورد توجه قرار دهند چرا که این دوره در شکل گیری شخصیت دانش آموزان بسیار موثر است و مسائل دینی و اخلاقی باید در سنین پایین در دانش آموزان نهادینه شود”.

وی در آخر گفت: “ان شاءالله همه ما در زمان مسئولیتمان بتوانیم قدمی در راستای احیای امر به معروف و نهی از منکر در مدارس و نهایتاً جامعه برداشته باشیم تا فردا در روز قیامت شرمنده اهل بیت علیهم السلام و شهدای عزیزمان  نگردیم”.

درباره صدای آموزگار

با سلام خدمت بازدید کنندگان محترم بنده ای از بندگان خدا هستم که امیدوارم و دوست دارم که جز خدا برای هیچ چیز و هیچ کس دیگر بنده نباشم. شما هم دعایم کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

ساعات کاری ادارات آذربایجان غربی تغییر کرد

استاندار آذربایجان غربی با صدور بخشنامه ای تغییر ساعت کاری ادارات استان را به علت افزایش دمای هوا و کاهش مصرف برق اعلام کرد.