خانه / اخبار / مراسم جشن انقلاب در آموزشگاه راضیه-روستای انگنه

مراسم جشن انقلاب در آموزشگاه راضیه-روستای انگنه

ایران در بسیاری از فناوری‌ها نه تنها خودکفا شده بلکه به کشور صادر کننده خدمات فنی مهندسی در حوزه‌های صنعت نفت، کشاورزی، بهداشت، سدسازی، تراکتورسازی، هسته‌ای، خودروسازی، سلول‌های بنیادین و … تبدیل شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش منطقه نازلو، مراسم جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در روستای انگنه به میزبانی آموزشگاه راضیه و با حضور اولیا و عوامل اجرایی و معلمین و دانش آموزان مدرسه برگزار گردید.

عبدالله محمودی معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش منطقه نازلو با حضور در این مراسم به تشریح گوشه ای از دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول چهل سال پرداخته و گفت:«استقلال» یکی از اصلی‌ترین شعارهای انقلاب اسلامی ملت ایران بود، مداخله گسترده کشورهای غربی در امور ایران تا جایی در دوره پهلوی گسترش یافته بود که دیگر کسی منکر آن نبود.

محمودی با اشاره به خاطرات  اسدالله علم نخست وزیر و وزیر دربار که خاطرات روزانه او چهره‌ای بدون روتوش از پهلوی ارائه می‌دهد گفت: خود رژیم پهلوی معتقد و اطلاع داشته است که عوامل بیگانه در تمامی عرصه های کشور از دولت گرفته تا سایر بخش ها نفوذ کرده و استقلال کشور در خطر جدی قرار گرفته بود ولی محمدرضا پهلوی به اطلاعاتی که به دست او در این زمینه می‌رسید وقتی نمی‌گذاشت و از کنار آن به سادگی عبور می‌کرد.

او ادامه داد: اکنون به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که نزدیک به چهار دهه از سقوط رژیمی که همه مقدرات ایران اسلامی را تحت حاکمیت و نظارت غرب و به ویژه آمریکا قرار داده بود می‌گذرد، استقلال و عزت ایران زبانزد خاص و عام است، در جنگ تحمیلی و در حالی که ابرقدرت‌های شرق و غرب از رژیم بعث صدام حمایت می‌کردند ایران اسلامی یک تنه و با استقلال هر چه تمام در برابر تهاجم بیگانه ایستاد، اقتصاد و سیاست داخلی و خارجی خود را به خواست بیگانه گره نزد و امروز هر چه در کشور می‌گذرد محصول خواست و تصمیم ملت ایران است و یکی از شعارهای اساسی ملت ایران در دوره انقلاب یعنی «استقلال» تحقق پیدا کرده است.

همچنین در ادامه صحبت با اشاره به بی‌سوادی اکثریت مردم  در دوران پهلوی و  شکوفایی در علم و فناوری در دوران پس از انقلاب گفت: در حالی که نرخ باسوادی در سال ۱۳۵۵ ، ۴۷.۲ درصد بوده است این میزان در سال ۱۳۹۰، به ۹۳.۲ درصد رسیده است، در سال ۱۳۵۵ ، ۴۷ هزار و ۴۷ مدرسه دانش‌آموز می‌پذیرفت و در سال ۱۳۹۰، ۹۱ هزار و ۸۳۰ مدرسه مشغول فعالیت بودند. خدارا شاکریم که هم اکنون ما شاهد این هستیم که ایران در بسیاری از فناوری‌ها نه تنها خودکفا شده بلکه به کشور صادر کننده خدمات فنی مهندسی در حوزه‌های صنعت نفت، کشاورزی، بهداشت، سدسازی، تراکتورسازی، هسته‌ای، خودروسازی، سلول‌های بنیادین و … تبدیل شده است.

او در پایان خطاب به دانش آموزان گفت: مقایسه امروز با دوره پهلوی در همه عرصه‌ها نشان‌دهنده پیشرفت شگفت‌انگیزی است که به برکت اسلام نصیب ملت ایران شده است، بی‌شک در این زمینه گفتنی‌های فراوانی هست که در گنجایش این مراسم نیست و امروز بایستی داشته‌هایمان را قدر بدانیم و برای حل مشکلات موجود کشور کمر همت  بسته و با عملکرد مطلوبمان در تحصیل، تهذیب و ورزش و مجهز شدن به علم روز  باعث سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در تمامی عرصه ها باشیم.

در پایان این مراسم با اهدای جوایز از دانش آموزان برتر این آموزشگاه تجلیل به عمل آمد.

منبع: پورتال اداره آموزش و پرورش منطقه نازلو

درباره صدای آموزگار

با سلام خدمت بازدید کنندگان محترم بنده ای از بندگان خدا هستم که امیدوارم و دوست دارم که جز خدا برای هیچ چیز و هیچ کس دیگر بنده نباشم. شما هم دعایم کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

ساعات کاری ادارات آذربایجان غربی تغییر کرد

استاندار آذربایجان غربی با صدور بخشنامه ای تغییر ساعت کاری ادارات استان را به علت افزایش دمای هوا و کاهش مصرف برق اعلام کرد.