بهم ۱۲, ۱۳۹۲

ارسال شده توسط در اخبار | ۰ نظر

نام دروس و ضرایب کارشناسی ارشد مجموعه حقوق (سراسری)

نام دروس و ضرایب کارشناسی ارشد مجموعه حقوق (سراسری)
دروس تخصصی گرایش حقوق خصوصی در کارشناسی ارشد

این گرایش بیشتر روابط حقوقی بین افراد را بررسی می‌کند و به نوعی مادر گرایش‌های حقوق محسوب می‌شود. داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد برای آزمون این گرایش باید پنج عنوان درسی را مطالعه کنند، که به شرح زیر می‌باشد:

« متون حقوق به زبان خارجی (انگلیسی و فرانسه) »

تعداد سئوالات این درس در آزمون ۳۰ تست می‌باشد. همان‌طور که از نام درس پیداست، تعدادی از سئوالات این درس زبان عمومی و تعدادی از آن‌ها نیز مربوط به اصطلاحات و متون تخصصی رشته حقوق می‌باشد. بدون تردید اگر دانشجویان در درس زبان حداقل‌هایی را داشته باشند مطالعه و سرمایه‌گذاری در این درس می‌تواند منطقی باشد. معمولاً منبع درس زبان تخصصی در اکثر رشته‌ها در دانشگاه‌های مختلف فرق می‌کند و اساتید این درس به صورت سلیقه‌ای منابع و یا جزوات مورد نظر خود را به دانشجویان معرفی می‌کنند. خواندن کتاب‌های زبان عمومی و همچنین زبان تخصصی موسسه مدرسان شریف برای رسیدن به تسلط در این درس تا حدودی کفایت می‌کند. در کتاب زبان عمومی مطالب گرامری و یک سری لغات و اصطلاحات عمومی و همچنین تست‌های عمومی رشته‌های مختلف گنجانده شده و داوطلبان حتی در صورت فراموشی درس زبان می‌توانند خود را به سطح مطلوبی با استفاده از این کتاب برسانند. در کتاب زبان تخصصی موسسه مدرسان شریف علاوه بر بررسی و ارایه پاسخ تشریحی و ترجمه تست‌های کنکورهای کارشناسی ارشد سال‌های قبل (از سال ۹۲ ـ ۷۵) لغات، اصطلاحات و متون رایج در رشته حقوق به همراه ترجمه آن‌ها گنجانده شده و ضمن آموزش و ترجمه متون مختلف، تست‌های چهارگزینه‌ای تألیفی برای آشنایی هرچه بیشتر داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد حقوق با سئوالات درس زبان تخصصی این رشته آورده شده است.

« حقوق مدنی »

ضریب این درس در آزمون دانشگاه دولتی (۳) می‌باشد و به همین لحاظ مهم‌ترین درس برای قبولی در آزمون کارشناسی ارشد حقوق گرایش حقوق خصوصی می‌باشد، تعداد سئوالات آن در آزمون ۲۰ تا می‌باشد، برای تسلط کامل بر این درس باید زمان بسیاری صرف کرد، منابع مهم این درس کتاب‌های حقوق دکتر کاتوزیان می‌باشد که از آن جمله می‌توان به کتاب‌های ۱ـ اموال و مالکیت، ۲ـ اعمال و وقایع حقوقی، ۳ـ درس‌هایی از عقود معین ۴ـ شفعه، وصیت و ارث و دیگر کتب این استاد مسلم حقوق ایران در این زمینه اشاره کرد، البته کتاب‌های حقوق مدنی و حقوق خانواده تألیف دکتر سید حسین امامی و کتاب اشخاص و محجورین دکتر صفایی و قاسم‌زاده از دیگر منابع درس حقوق مدنی در آزمون کارشناسی ارشد می‌باشند. شاید لازم به توضیح نباشد تسلط بر تمامی کتب فوق ممکن نیست، ولی کسب درصد بالا توسط رتبه‌های برتر در این درس بسیار دیده شده است. انتشارات مدرسان شریف با زحمات مولفین مجرب خود، با نگاهی دقیق و بررسی تمامی منابع فوق و منابع دیگر با حذف مطالب تکراری در این کتب، کتاب بسیار کامل و جامع حقوق مدنی را به جامعه حقوقی کشور عرضه کرده، که مطالعه آن به عنوان یک کتاب خلاصه و مفید به تمام داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد پیشنهاد می‌شود.

« حقوق تجارت »

ضریب این درس در آزمون ارشد گرایش حقوق خصوصی (۱) و تعداد سئوالات آن ۱۵ تست می‌باشد. مطالب آن مربوط به تعاریف و قوانین تجارت می‌باشد. از منابع مهم این درس می‌توان به کتاب‌های کلیات معاملات تجاری (تألیف دکتر اسکینی)، کتاب حقوق تجارت تألیف دکتر عرفانی، کتاب‌های شرکت‌های تجاری، حقوق تجارت، برات سفته، حقوق تجارت ورشکستگی و امور تصفیه، حقوق تجارت (شرکت‌های تجاری، اسناد تجاری، شرکت‌ها جلد اول و دوم همگی تألیف دکتر اسکینی می‌باشند، پراکندگی و حجم مطالب این درس مانند درس حقوق مدنی نیست و به دلیل نوع مطالب آن (جذابیت و سادگی) داوطلبان ارشد می‌توانند راحت‌تر با این درس ارتباط برقرار کنند، به همین دلیل کسب درصد مناسب در این درس جزء شروط لازم برای موفقیت در آزمون ارشد سراسری می‌باشد. در این درس نیز انتشارات مدرسان شریف کتاب حقوق تجارت خود را روانه بازار کتاب کرده است و در این کتاب با دسته‌بندی مناسب مطالب سعی شده ضمن حفظ ارتباط مطالب، دانشجو به صورت کاملاً کلاسیک مطالب را فرا بگیرد. بررسی تمامی تست‌های ۱۵ سال اخیر کنکورهای سراسری و آزاد با ارایه پاسخ تشریحی، ارایه تست‌های تألیفی در ضمن آموزش مطالب و ارایه تست‌های تکمیلی از مشخصات این کتاب می‌باشد.

در این کتاب نیز سئوالات آزمون کارآموزی وکلای دادگستری با ارایه پاسخنامه تشریحی گنجانده شده است. در بعضی آزمون‌ها، خصوصاً آزمون کارآموزی وکلای دادگستری که دیده شده داوطلبان در این درس به درصد ۱۰۰ نیز دست یافته‌اند.

« آئین دادرسی مدنی »

تعداد سئوالات این درس در آزمون ۱۵ سئوال و ضریب آن برای گرایش حقوق خصوصی (۱) می‌باشد. در این درس مطالبی نظیر شرایط اقامه و انواع آن، صلاحیت و حدود اختیارات مراجع قانونی، انواع موضوعات راجع به دادخواست احکام و قرارها، شرایط شکایت از آرا، رد دادرسی، دستور موقت، تأمین خواسته، قانون اجرای احکام مدنی و دیگر موضوعات مربوطه بررسی می‌شوند، به لحاظ سختی و آسانی این درس را می‌توان آسانتر از حقوق مدنی و سخت‌تر از حقوق تجارت دانست. منابع مهم این درس برای آزمون کارشناسی ارشد حقوق کتاب‌های آئین دادرسی مدنی جلد اول، جلد دوم و سوم (دوره پیشرفته) کلیه مباحث آئین دادرسی مدنی همگی تألیف دکتر شمس و همچنین قوانین موجود در مورد شورای حل اختلاف و نحوه اجرای محکومیت‌های مالی، قانون اجرای احکام مدنی و قوانین دیوان عدالت اداری می‌باشند و به لحاظ تغییرات جزئی در برخی قوانین لازم است، قوانین با آخرین تغییرات مورد مطالعه قرار گیرند. در این درس نیز انتشارات مدرسان شریف کتاب آئین دادرسی مدنی را آماده و چاپ کرده که در دسترس تمامی داوطلبان آزمون ارشد حقوق، قرار دارد. در این کتاب تمامی مطالب و قوانین و موضوعات به زبانی ساده‌تر تشریح شده و هرجا در متن درس که تست چهار‌گزینه‌ای لازم بوده، ارایه شده تا داوطلب با نحوه طراحی تست این درس آشنا شود. در پایان هر فصل کتاب تمامی تست‌های کنکورهای سراسری، آزاد و همچنین سئوالات آزمون کارآموزی وکلای دادگستری با پاسخ تشریحی آورده شده است و پس از آن یکسری تست تکمیلی با پاسخ کلیدی برای تمرین بیشتر خواننده گنجانده شده است. اگر داوطلبان کتاب را به طور دقیق مطالعه کنند، دیگر نیاز آنچنانی برای مراجعه به کتب دیگر نیست (البته در این درس وجود کتاب قوانین در کنار کتاب مدرسان شریف لازم است، ولی اکثر مطالبی که برای آزمون ارشد حقوق مورد نیاز است در این کتاب بررسی شده است.)

« متون فقه »

تعداد سئوالات این درس در آزمون ۲۰ سئوال و ضریب آن در آزمون دانشگاه دولتی (۱) می‌باشد. از منابع مهم این درس کتاب‌های لمعه الدمشقیه و شرح لمعه ترجمه دکتر علی شیروانی، مباحث حقوقی شرح لمعه تألیف دکتر اسداله لطفی و تحریر‌الروضه به همراه ترجمه فقه استدلالی سید مهدی دادمرزی می‌باشند. بدی آن سنگین بودن فهم و بالا بودن حجم مطالب آن است. در کل داوطلبان آزمون حقوق اگر کمی با دقت و با صرف وقت زیاد و تمرکز این درس را مطالعه کنند، می‌توانند در این درس موفقیت لازم را کسب کنند، ولی این درس از دروسی است که تفاوت درصد بین داوطلبان در آن زیاد است و بعضی از داوطلبان در آن احساس ضعف می‌کنند، انتشارات مدرسان شریف با شناسایی نقاط ضعف این منابع، سعی کرده مطالب کتب فوق را با زبانی مناسب‌تر و شیواتر به داوطلبان آموزش دهد و در این راستا تعداد زیادی تست تألیفی توسط مولف در بین متن گنجانده شده است و این موضوع باعث بالا رفتن قدرت تفکیک مطالب و تشخیص صحیح مفاهیم می‌شود. مانند دیگر کتب مدرسان شریف تمامی تست‌های کنکورهای سراسری و آزاد از سال ۷۵ الی ۹۲ به همراه پاسخنامه‌ی تشریحی آن‌ها در کتاب گنجانده شده است. وجود تست‌های اضافی در پایان هر فصل باعث می‌شود، تقریباً اکثر تست‌های قابل طراحی در آزمون رشته حقوق به نوعی برای خواننده مرور شود.

دروس تخصصی گرایش حقوق جزا و جرم شناسی در آزمون کارشناسی ارشد

حقوق جزا علمی است که در آن نوع جرایم و مجازات‌های افراد خاطی مشخص می‌شود. داوطلبان آزمون ارشد در این گرایش نیز باید ۵ عنوان درسی را مطالعه کنند، که دو درس متون حقوقی و متون فقه با گرایش حقوق خصوصی مشترک می‌باشد.

« متون حقوق به زبان خارجی (انگلیسی و فرانسه) »

تعداد سئوالات این درس در آزمون ۳۰ سئوال می‌باشد. همان‌طور که از نام درس پیداست، تعدادی از سئوالات این درس زبان عمومی و تعدادی از آن‌ها نیز مربوط به اصطلاحات و متون تخصصی رشته حقوق می‌باشد. بدون تردید اگر دانشجویان در درس زبان حداقل‌هایی را داشته باشند مطالعه و سرمایه‌گذاری در این درس می‌تواند منطقی باشد. معمولاً منبع درس زبان تخصصی در اکثر رشته‌ها در دانشگاه‌های مختلف فرق می‌کند و اساتید این درس به صورت سلیقه‌ای منابع و یا جزوات مورد نظر خود را به دانشجویان معرفی می‌کنند. خواندن کتاب‌های زبان عمومی و همچنین زبان تخصصی موسسه مدرسان شریف برای رسیدن به تسلط در این درس کفایت می‌کند. در کتاب زبان عمومی مطالب گرامری و یک سری لغات و اصطلاحات عمومی و همچنین تست‌های عمومی رشته‌های مختلف گنجانده شده و داوطلبان حتی در صورت فراموشی درس زبان می‌توانند خود را به سطح مطلوبی با استفاده از این کتاب برسانند. در کتاب زبان تخصصی موسسه مدرسان شریف علاوه بر بررسی و ارایه پاسخ تشریحی و ترجمه تست‌های کنکورهای کارشناسی ارشد سال‌های قبل (از سال ۹۲ ـ ۷۵) لغات، اصطلاحات و متون رایج در رشته حقوق به همراه ترجمه آن‌ها گنجانده شده و ضمن آموزش و ترجمه متون مختلف، تست‌های چهارگزینه‌ای تألیفی برای آشنایی هرچه بیشتر داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد با سئوالات درس زبان تخصصی این رشته آورده شده است.

« متون فقه »

تعداد سئوالات این درس در آزمون ۲۰ سئوال و ضریب آن در دانشگاه دولتی (۱) می‌باشد. از منابع مهم این درس کتاب‌های لمعه دمشقیه و شرح لمعه ترجمه دکتر علی شیروانی، مباحث حقوقی شرح لمعه تألیف دکتر اسداله لطفی و تحریر‌الروضه به همراه ترجمه فقه استدلالی سید مهدی دادمرزی می‌باشند. بدی آن سنگین بودن فهم و بالا بودن حجم مطالب آن است. در کل داوطلبان آزمون حقوق اگر کمی با دقت و با صرف وقت زیاد و تمرکز این درس را مطالعه کنند، می‌توانند در این درس موفقیت لازم را کسب کنند، ولی این درس از دروسی است که تفاوت درصد بین داوطلبان در آزمون زیاد است و بعضی از داوطلبان در آن احساس ضعف می‌کنند، انتشارات مدرسان شریف با شناسایی نقاط ضعف این منابع، سعی کرده مطالب کتب فوق را با زبانی مناسب‌تر و شیواتر به داوطلبان آموزش دهد و در این راستا تعداد زیادی تست تألیفی توسط مولف در بین متن گنجانده شده است و این موضوع باعث بالا رفتن قدرت تفکیک مطالب و تشخیص صحیح مفاهیم می‌شود. مانند دیگر کتب مدرسان شریف تمامی تست‌های کنکورهای سراسری و آزاد رشته حقوق از سال ۷۵ الی ۹۲ به همراه پاسخنامه‌ی تشریحی آن‌ها در کتاب گنجانده شده است. وجود تست‌های اضافی در پایان هر فصل باعث می‌شود، تقریباً اکثر تست‌های قابل طراحی در آزمون به نوعی برای خواننده مرور شود.

« حقوق جزای عمومی »

ضریب این درس در آزمون (۲) و تعداد سئوالات آن ۱۵ تست می‌باشد. این درس در واقع کلیه‌ی قواعد و جرایم و مجازات‌های مشخص شده در قانون را بررسی می‌کند. مباحث این درس برای آزمون ارشد سراسری از حیث جذابیت و در ذهن ماندن خیلی بهتر از دو درس متون حقوق و متون فقه می‌باشد، اما با توجه به سئوالات آزمون های سال‌های اخیر دقت نظر و دسته‌بندی مناسب مطالب در ضمن مطالعه‌ی این درس از الزامات تسلط بر این درس است. انتشارات مدرسان شریف برای این درس نیز کتاب «حقوق جزای عمومی» را روانه بازار کرده و با استقبال خوبی در بازار کتاب مواجه شده است. خلاصه مفید و جامعی از تمامی منابع موجود، آموزش مفاهیم به زبانی بسیار ساده، ارایه تست‌های آزمون های سراسری و آزاد با پاسخ‌های کاملا تشریحی از خصوصیات این کتاب است. نگاهی به کارنامه‌های افراد قبول شده سال های قبل کسب میانگین ۷۵% را بین رتبه‌های برتر در این درس نشان می‌دهد.

شایان ذکر است تغییرات در قانون جزای عمومی که در اردیبهشت ۹۲ منتشر شد در کتاب ها لحاظ خواهد شد.

« حقوق جزای اختصاصی »

این درس به طور خاص جرایم و شرایط اختصاصی حاکم بر جرایم را بررسی می‌کند. ضریب این درس در آزمون ۲ و تعداد سئوالات آن (۲۰) سئوال می‌باشد.

در کارشناسی ارشد، غالب سئوالات به صورت مثال‌ها، اتفاق‌های شهودی و سئوالاتی است که خواننده باید بررسی کند و ببیند که در این تست‌ها با توجه به قوانین پاسخ صحیح کدام است، به همین دلیل لازم است داوطلب تعداد زیادی تست و مثال را قبل از آزمون خوانده باشد به همین دلیل انتشارات مدرسان شریف کتاب «حقوق جزای اختصاصی» خود را به جامعه حقوقی کشور عرضه کرده است، در این کتاب سعی شده ضمن ارایه تست‌های تألیفی فراوان، قوانین در حد ممکن آموزش داده شود. مانند سایر کتب دیگر این انتشارات تست‌های ۱۵ سال اخیر کنکورهای دانشگاه دولتی، تست‌های ۱۰ سال اخیر کنکورهای آزاد و همچنین تست‌های منتخب کانون وکلا با پاسخ تشریحی در کتاب گنجانده شده که باعث شده این کتاب‌ها از هر حیث در بازار بی‌رقیب باشند. در این درس رتبه‌های تک رقمی موسسه درصدی بین ۸۵ تا ۹۵ نیز کسب کرده‌اند و لذا مطالعه‌ی آن امکان کسب درصد بالا را به داوطلبان آزمون سراسری می‌دهد.

با توجه به تغییرات ایجاد شده در قانون جزای اختصاصی و تغییر منابع قبلی، در حال حاضر تا دردسترس بودن و معرفی منابع جدید مطالعه اصل قانون پیشنهاد می شود.

« آئین دادرسی کیفری »

این درس دقیقاً کلیه‌ی قوانین و تشریفات مربوط به زمان وقوع جرم تا زمان صدور حکم را مورد مطالعه قرار می‌دهد. تعداد سئوالات این درس در آزمون (۱۵) تست و ضریب آن در آزمون دولتی کارشناسی ارشد (۲) می‌باشد منابع مهم این درس در دانشگاه‌های مختلف کتاب‌های آئین دادرسی کیفری (۱و۲) تألیف دکتر محمد آشوری، آئین دادرسی کیفری تألیف سید احمد باختر، کتاب محشای قانون تشکیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تألیف سید احمد باختر می‌باشند. در این درس معمولاً داوطلبان گرایش حقوق جزا، درصد کمتری نسبت به دو درس حقوق جزای عمومی و حقوق جزای اختصاصی کسب می‌کنند و دلیل آن شرایط کلی این درس و بالا بودن و پراکنده بودن و فرّار بودن مطالب آن می‌باشد. انتشارات مدرسان شریف برای این درس نیز کتاب «آئین دادرسی کیفری» را به بازار کتاب عرضه کرده است. در کتاب مدرسان شریف مؤلفین سعی کرده‌اند مثال‌های شهودی و تست‌هایی شبیه تست‌های کنکورها را جمع‌آوری کرده و با مطالعه دقیق تمام منابع و جزوات تمام اساتید مشهور این رشته مجموعه‌ای کامل را به داوطلبان آزمون حقوق ارایه کنند. از جمله مشکلاتی که در این درس برای داوطلبان در آزمون ارشد پیش می‌آید، این است که قضات دیوان عالی کشور در آرای وحدت رویه، که معمولاً هر ساله تعدادی از این رای‌ها وجود دارد، بعضی قوانین را با تفسیر و یا رأی وحدت رویه تغییر می‌دهند. به همین دلیل کتاب و اطلاعات باید به روز باشد و این موضوع از نظر مولفین مجموعه دور نمانده است.

دروس تخصصی گرایش حقوق بین الملل در کارشناسی ارشد

حقوق بین‌الملل، روابط حقوقی بین دولت‌ها و یا سازمان‌های بین‌المللی و در بعضی مسائل اشخاص حقیقی را بررسی می‌کند. داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد برای آزمون این گرایش نیز باید ۵ عنوان درسی را مطالعه کنند که به شریح زیر می‌باشد.

 

« متون حقوق به زبان خارجی (انگلیسی و فرانسه) »

ضریب این درس برای گرایش حقوق بین‌الملل (۲) و تعداد سئوالات این درس در آزمون ۳۰ سئوال می‌باشد. همان‌طور که از نام درس پیداست، تعدادی از سئوالات این درس زبان عمومی و تعدادی از آن‌ها نیز مربوط به اصطلاحات و متون تخصصی رشته حقوق می‌باشد. بدون تردید اگر دانشجویان در درس زبان حداقل‌هایی را داشته باشند مطالعه و سرمایه‌گذاری در این درس می‌تواند بسیار مفید باشد. البته با توجه به ضریب (۲) در این گرایش زبان یکی از دروس اصلی این گرایش است. معمولاً منبع درس زبان تخصصی در اکثر رشته‌ها در دانشگاه‌های مختلف فرق می‌کند و اساتید این درس به صورت سلیقه‌ای منابع و یا جزوات مورد نظر خود را به دانشجویان معرفی می‌کنند. خواندن کتاب‌های زبان عمومی و همچنین زبان تخصصی موسسه مدرسان شریف برای رسیدن به تسلط در این درس کفایت می‌کند. در کتاب زبان عمومی مطالب گرامری و یک سری لغات و اصطلاحات عمومی و همچنین تست‌های عمومی رشته‌های مختلف گنجانده شده و داوطلبان حتی در صورت فراموشی درس زبان می‌توانند خود را به سطح مطلوبی با استفاده از این کتاب برسانند. در کتاب زبان تخصصی موسسه مدرسان شریف علاوه بر بررسی و ارایه پاسخ تشریحی و ترجمه تست‌های کنکورهای کارشناسی ارشد سال‌های قبل (از سال ۹۲ ـ ۷۵) لغات، اصطلاحات و متون رایج در رشته حقوق به همراه ترجمه آن‌ها گنجانده شده و ضمن آموزش و ترجمه متون مختلف، تست‌های چهارگزینه‌ای تألیفی برای آشنایی هرچه بیشتر داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد حقوق با سئوالات درس زبان تخصصی این رشته آورده شده است.

 

« حقوق بین‌المللی عمومی »

تعداد سئوالات این درس در آزمون ۲۰ سئوال و ضریب آن در آزمون دانشگاه دولتی (۲) می‌باشد. در کنار درس متون حقوقی مهم‌ترین درس این گرایش حقوق بین الملل می‌باشد. در درس متون حقوقی که امکان کسب درصد بالا خیلی امکان‌پذیر نیست، به همین دلیل کلیدی‌ترین درس برای موفقیت در آزمون کارشناسی ارشد گرایش حقوق بین‌الملل، درس حقوق بین‌الملل عمومی است منابع مهم این درس در دانشگاه‌های مختلف کتاب‌های حقوق بین‌الملل عمومی تألیف دکتر محمدرضا ضیایی بیگدلی، کتاب بایسته‌های حقوق بین‌الملل عمومی و کتاب حقوق سازمان‌های بین‌المللی هر دو تألیف دکتر رضا موسی‌زاده می‌باشند. مطالعه جزوات دکتر ابراهیم بیگ‌زاده استاد دانشگاه شهید بهشتی، عهدنامه وین ۱۹۶۹ و همچنین منشور سازمان ملل متحد، اعلامیه جهانی حقوق بشر ـ اساسنامه دیوان بین‌الملل دادگستری برای تسلط کامل بر این درس می‌تواند مفید باشد. مولفین انتشارات مدرسان شریف برای این درس تمامی جزوات و کتب فوق را خلاصه و با اضافه کردن دانش خود و همچنین تخصص خود در روان‌سازی مطالب سعی بر ارایه یک منبع خوب برای این درس کرده‌اند و با تلاش زایدالوصف مجموعه‌ای کامل و مفید را به دانشجویان عرضه کرده‌اند. در مطالعه‌ی این کتاب سعی شده فصول مهمی نظیر منابع حقوق بین‌الملل، اعضای جامعه بین‌المللی و حقوق دریاها که در سال های گذشته بیشتر مورد توجه طراحان قرار داشته‌اند، مورد توجه قرار گیرد. بررسی و پاسخ تشریحی به تمامی تست‌های ۱۵ سال اخیر دانشگاه دولتی، پاسخ تشریحی به سئوالات دانشگاه آزاد به طور کامل، ارایه تست‌های خودسنجی در پایان هر فصل از خصوصیات برجسته کتاب‌های مدرسان شریف می‌باشد.

 

« حقوق اساسی »

ضریب این درس در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی (۱) و تعداد سئوالات آن ۱۵ سئوال می‌باشد. منابع مختلفی در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود. کتاب حقوق اساسی (دوجلدی) تألیف دکتر سیدمحمد هاشمی، بایسته‌های حقوق اساسی تألیف دکتر ابوالفضل قاضی، حقوق اساسی تألیف دکتر خسروی از جمله این کتاب‌ها می‌باشند. با توجه به منابع محدود این درس و کم بودن حجم مطالب معمولاً داوطلبان قادر به کسب درصد مناسب در این درس می‌باشند. انتشارات مدرسان شریف در این درس کتاب حقوق اساسی را به چاپ رسانده است. در تبعیت از دیگر کتب انتشارات مدرسان شریف کتاب به فصول لازم تقسیم شده و هر فصل به سه بخش تقسیم شده است. در قسمت اول هر فصل مطالب با بهره‌گیری کتب مرجع (به زبانی ساده‌تر با قرار دادن مثال‌های متنوع تألیفی) آموزش داده شده است، در پایان هر فصل تمامی تست‌های کنکورهای سراسری و آزاد کارشناسی ارشد مربوط به آن فصل با پاسخ تشریحی گنجانده شده و پس از آن‌ها، یک سری تست تکمیلی برای تمرین بیشتر مطالب آن فصل با پاسخ کلیدی گنجانده شده است.

 

« حقوق مدنی (تعهدات) »

ضریب این درس در آزمون دانشگاه دولتی (۱) و تعداد سئوالات آن برای گرایش حقوق بین‌‌الملل ۱۵ سئوال می‌باشد. این درس به نوعی زیر مجموعه‌ای از درس حقوق مدنی محسوب می‌شود و به تبع این موضوع کتاب‌های دکتر ناصر کاتوزیان (اعمال حقوقی، وقایع حقوقی و قانون مدنی) در اکثر دانشگاه‌ها برای آموزش این درس مورد استفاده قرار می‌گیرد. کتاب قانون مسئولیت مدنی تألیف جهانگیر منصور و جزوات دکتر درودیان برای دروس حقوق مدنی ۳ و ۴ در دانشگاه تهران از منابع دیگر این درس می‌باشد. با توجه به پیچیدگی نسبی مفاهیم این درس، لازم است دانشجویان با تمرکز و دقت مطالب آن را فرا بگیرند. مشکلی که در مطالعه کتب منبع برای این درس وجود دارد، تکرار بعضی از موضوعات در چند کتاب می‌باشد که این موضوع باعث سردرگمی خواننده می‌شود. در کتاب تعهدات انتشارات مدرسان شریف سعی شده مطالب به طور سازمان یافته و منسجم، دسته‌بندی شود و در همین راستا ارتباط نسبی مطالب نیز حفظ شود. وجود تست‌های چهارگزینه‌ای متنوع از آزمون‌های سراسری و آزاد و آزمون وکالت با ارایه پاسخ تشریحی از جمله مختصات دیگر این کتاب است.

 

« حقوق بین‌المللی خصوصی »

تعداد سئوالات این درس در آزمون کاشناسی ارشد دانشگاه دولتی ۱۵ سئوال و ضریب آن (۱) می‌باشد منابع مهم این درس در دانشگاه‌های مختلف کتاب‌های حقوق بین‌الملل خصوصی دکتر نجادعلی الماسی، حقوق بین‌الملل خصوصی دکتر محمد نصیری، قانون مدنی (بخش اشخاص تابعیت، اقامتگاه) تألیف جهانگیر منصور و بایسته‌های حقوق بین‌الملل خصوصی تألیف دکتر محمود سلجوقی می‌باشند. این درس از جمله دروس سخت داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد حقوق بین‌الملل می‌باشد و فقط با مطالعه دقیق آن می‌توان درصد خوبی در آزمون کسب کرد. کسب درصد ۹۰ و یا حتی ۱۰۰ در این درس از سوی رتبه‌های تک رقمی موسسه دیده شده است. برای این درس نیز انتشارات مدرسان شریف کتابی جامع و کامل به چاپ رسانده است. تشریح و ارایه بی‌کم و کاست تمام مطالب این درس، طراحی تست‌های چهارگزینه‌ای مختلف و گنجاندن آن‌ها در فصول مختلف کتاب، بررسی و ارایه پاسخ‌های کاملاً تشریحی برای تمامی تست‌های سراسری و آزاد برگزار شده، این کتاب را به عنوان کتابی بی‌رقیب در بین کتب موجود در بازار تبدیل کرده است.

 

ضرایب و گرایش های مجموعه حقوق (دانشگاه سراسری)

ردیف

نام درس

ضریب درس در کنکور

حقوق خصوصی

حقوق بین‌الملل

حقوق جزا و جرم‌شناسی

۱

متون حقوق به زبان (انگلیسی، فرانسه)

۱

۲

۱

۲

حقوق مدنی

۳

صفر

صفر

۳

حقوق تجارت

۱

صفر

صفر

۴

آیین دادرسی مدنی

۱

صفر

صفر

۵

متون فقه

۱

صفر

۱

۶

حقوق جزای عمومی

صفر

صفر

۲

۷

حقوق جزای اختصاصی

صفر

صفر

۲

۸

حقوق بین‌الملل عمومی

صفر

۲

صفر

۹

حقوق اداری

صفر

صفر

صفر

۱۰

حقوق اساسی

صفر

۱

صفر

۱۱

حقوق مدنی «تعهدات»

صفر

۱

صفر

۱۲

حقوق بین‌الملل خصوصی

صفر

۱

صفر

۱۳

آیین دادرسی کیفری

صفر

صفر

۲

۱۴

حقوق جزا و آیین دادرسی کیفری

صفر

صفر

صفر

۱۵

سازمان‌های بین‌المللی

صفر

صفر

صفر

۱۶

اصول فقه

صفر

صفر

صفر

۱۷

حقوق مدنی (اشخاص تا وصیت و ارث)

صفر

صفر

صفر

۱۸

آیین دادرسی مدنی (دعاوی خانوادگی)

صفر

صفر

صفر

۱۹

حقوق ارتباطات

صفر

صفر

صفر

 

ردیف

نام درس

ضریب درس در کنکور

حقوق عمومی

حقوق بشر

حقوق مالکیت فکری

۱

متون حقوق به زبان (انگلیسی، فرانسه)

۱

۲

۳

۲

حقوق مدنی

صفر

صفر

۳

۳

حقوق تجارت

صفر

صفر

۲

۴

آیین دادرسی مدنی

صفر

صفر

صفر

۵

متون فقه

۱

صفر

۱

۶

حقوق جزای عمومی

صفر

صفر

صفر

۷

حقوق جزای اختصاصی

صفر

صفر

صفر

۸

حقوق بین‌الملل عمومی

۱

۲

صفر

۹

حقوق اداری

۲

صفر

صفر

۱۰

حقوق اساسی

۲

۳

صفر

۱۱

حقوق مدنی «تعهدات»

صفر

۱

صفر

۱۲

حقوق بین‌الملل خصوصی

صفر

صفر

صفر

۱۳

آیین دادرسی کیفری

صفر

صفر

صفر

۱۴

حقوق جزا و آیین دادرسی کیفری

صفر

۱

صفر

۱۵

سازمان‌های بین‌المللی

صفر

۲

صفر

۱۶

اصول فقه

صفر

صفر

صفر

۱۷

حقوق مدنی (اشخاص تا وصیت و ارث)

صفر

صفر

صفر

۱۸

آیین دادرسی مدنی (دعاوی خانوادگی)

صفر

صفر

صفر

۱۹

حقوق ارتباطات

صفر

صفر

صفر

 

ردیف

نام درس

ضریب درس در کنکور

حقوق محیط زیست

حقوق اقتصادی

حقوق تجارت بین‌الملل

۱

متون حقوق به زبان (انگلیسی، فرانسه)

۳

۱

۲

۲

حقوق مدنی

صفر

۳

۲

۳

حقوق تجارت

صفر

۱

۱

۴

آیین دادرسی مدنی

صفر

۱

صفر

۵

متون فقه

صفر

۱

صفر

۶

حقوق جزای عمومی

صفر

صفر

صفر

۷

حقوق جزای اختصاصی

۲

صفر

صفر

۸

حقوق بین‌الملل عمومی

۲

صفر

۱

۹

حقوق اداری

۲

صفر

صفر

۱۰

حقوق اساسی

صفر

صفر

صفر

۱۱

حقوق مدنی «تعهدات»

صفر

صفر

صفر

۱۲

حقوق بین‌الملل خصوصی

صفر

صفر

۱

۱۳

آیین دادرسی کیفری

صفر

صفر

صفر

۱۴

حقوق جزا و آیین دادرسی کیفری

صفر

صفر

صفر

۱۵

سازمان‌های بین‌المللی

صفر

صفر

صفر

۱۶

اصول فقه

صفر

صفر

صفر

۱۷

حقوق مدنی (اشخاص تا وصیت و ارث)

صفر

صفر

صفر

۱۸

آیین دادرسی مدنی (دعاوی خانوادگی)

صفر

صفر

صفر

۱۹

حقوق ارتباطات

صفر

صفر

صفر

 

ردیف

نام درس

ضریب درس در کنکور

معارف اسلامی و حقوق

حقوق ارتباطات

حقوق تجاری اقتصادی بین‌المللی

۱

متون حقوق به زبان (انگلیسی، فرانسه)

۲

۲

۳

۲

حقوق مدنی

صفر

صفر

صفر

۳

حقوق تجارت

صفر

صفر

۳

۴

آیین دادرسی مدنی

صفر

صفر

صفر

۵

متون فقه

۳

صفر

۱

۶

حقوق جزای عمومی

صفر

صفر

صفر

۷

حقوق جزای اختصاصی

صفر

صفر

صفر

۸

حقوق بین‌الملل عمومی

صفر

۲

صفر

۹

حقوق اداری

صفر

صفر

صفر

۱۰

حقوق اساسی

صفر

۳

صفر

۱۱

حقوق مدنی «تعهدات»

صفر

۲

۳

۱۲

حقوق بین‌الملل خصوصی

صفر

صفر

۲

۱۳

آیین دادرسی کیفری

صفر

صفر

صفر

۱۴

حقوق جزا و آیین دادرسی کیفری

۲

۲

صفر

۱۵

سازمان‌های بین‌المللی

صفر

صفر

صفر

۱۶

اصول فقه

۲

صفر

صفر

۱۷

حقوق مدنی (اشخاص تا وصیت و ارث)

۳

صفر

صفر

۱۸

آیین دادرسی مدنی (دعاوی خانوادگی)

۲

صفر

صفر

۱۹

حقوق ارتباطات

صفر

۳

صفر

 

ردیف

نام درس

ضریب درس در کنکور

حقوق سردفتری

حقوق ثبت اسناد و املاک

حقوق اسناد و قراردادهای تجاری

۱

متون حقوق به زبان (انگلیسی، فرانسه)

۱

۱

۱

۲

حقوق مدنی

۳

۳

۳

۳

حقوق تجارت

۱

۱

۱

۴

آیین دادرسی مدنی

۱

۱

۱

۵

متون فقه

۱

۱

۱

۶

حقوق جزای عمومی

صفر

صفر

صفر

۷

حقوق جزای اختصاصی

صفر

صفر

صفر

۸

حقوق بین‌الملل عمومی

صفر

صفر

صفر

۹

حقوق اداری

صفر

صفر

صفر

۱۰

حقوق اساسی

صفر

صفر

صفر

۱۱

حقوق مدنی «تعهدات»

صفر

صفر

صفر

۱۲

حقوق بین‌الملل خصوصی

صفر

صفر

صفر

۱۳

آیین دادرسی کیفری

صفر

صفر

صفر

۱۴

حقوق جزا و آیین دادرسی کیفری

صفر

صفر

صفر

۱۵

سازمان‌های بین‌المللی

صفر

صفر

صفر

۱۶

اصول فقه

صفر

صفر

صفر

۱۷

حقوق مدنی (اشخاص تا وصیت و ارث)

صفر

صفر

صفر

۱۸

آیین دادرسی مدنی (دعاوی خانوادگی)

صفر

صفر

صفر

۱۹

حقوق ارتباطات

صفر

صفر

صفر

 

ردیف

نام درس

ضریب درس در کنکور

حقوق حمل و نقل

فقه و حقوق اسلامی

فقه و حقوق خصوصی

۱

متون حقوق به زبان (انگلیسی، فرانسه)

۱

۱

۱

۲

حقوق مدنی

۳

۳

۳

۳

حقوق تجارت

۱

۱

۱

۴

آیین دادرسی مدنی

۱

۱

۱

۵

متون فقه

۱

۱

۱

۶

حقوق جزای عمومی

صفر

صفر

صفر

۷

حقوق جزای اختصاصی

صفر

صفر

صفر

۸

حقوق بین‌الملل عمومی

صفر

صفر

صفر

۹

حقوق اداری

صفر

صفر

صفر

۱۰

حقوق اساسی

صفر

صفر

صفر

۱۱

حقوق مدنی «تعهدات»

صفر

صفر

صفر

۱۲

حقوق بین‌الملل خصوصی

صفر

صفر

صفر

۱۳

آیین دادرسی کیفری

صفر

صفر

صفر

۱۴

حقوق جزا و آیین دادرسی کیفری

صفر

صفر

صفر

۱۵

سازمان‌های بین‌المللی

صفر

صفر

صفر

۱۶

اصول فقه

صفر

صفر

صفر

۱۷

حقوق مدنی (اشخاص تا وصیت و ارث)

صفر

صفر

صفر

۱۸

آیین دادرسی مدنی (دعاوی خانوادگی)

صفر

صفر

صفر

۱۹

حقوق ارتباطات

صفر

صفر

صفر

 

ردیف

نام درس

ضریب درس در کنکور

حقوق کیفری اطفال و نوجوانان

مدیریت اصلاح و کیفرهای قضایی

فقه و حقوق جزا

۱

متون حقوق به زبان (انگلیسی، فرانسه)

۱

۱

۱

۲

حقوق مدنی

صفر

صفر

صفر

۳

حقوق تجارت

صفر

صفر

صفر

۴

آیین دادرسی مدنی

صفر

صفر

صفر

۵

متون فقه

۱

۱

۱

۶

حقوق جزای عمومی

۲

۲

۲

۷

حقوق جزای اختصاصی

۲

۲

۲

۸

حقوق بین‌الملل عمومی

صفر

صفر

صفر

۹

حقوق اداری

صفر

صفر

صفر

۱۰

حقوق اساسی

صفر

صفر

صفر

۱۱

حقوق مدنی «تعهدات»

صفر

صفر

صفر

۱۲

حقوق بین‌الملل خصوصی

صفر

صفر

صفر

۱۳

آیین دادرسی کیفری

۲

۲

۲

۱۴

حقوق جزا و آیین دادرسی کیفری

صفر

صفر

صفر

۱۵

سازمان‌های بین‌المللی

صفر

صفر

صفر

۱۶

اصول فقه

صفر

صفر

صفر

۱۷

حقوق مدنی (اشخاص تا وصیت و ارث)

صفر

صفر

صفر

۱۸

آیین دادرسی مدنی (دعاوی خانوادگی)

صفر

صفر

صفر

۱۹

حقوق ارتباطات

صفر

صفر

صفر

 

ردیف

نام درس

ضریب درس در کنکور

مدیریت نظارت و بازرسی

مدیریت دادگستری

حقوق دادرسی اداری

۱

متون حقوق به زبان (انگلیسی، فرانسه)

۱

۱

۱

۲

حقوق مدنی

صفر

صفر

صفر

۳

حقوق تجارت

صفر

صفر

صفر

۴

آیین دادرسی مدنی

صفر

صفر

صفر

۵

متون فقه

۱

۱

۱

۶

حقوق جزای عمومی

صفر

صفر

صفر

۷

حقوق جزای اختصاصی

صفر

صفر

صفر

۸

حقوق بین‌الملل عمومی

۱

۱

۱

۹

حقوق اداری

۲

۲

۲

۱۰

حقوق اساسی

۲

۲

۲

۱۱

حقوق مدنی «تعهدات»

صفر

صفر

صفر

۱۲

حقوق بین‌الملل خصوصی

صفر

صفر

صفر

۱۳

آیین دادرسی کیفری

صفر

صفر

صفر

۱۴

حقوق جزا و آیین دادرسی کیفری

صفر

صفر

صفر

۱۵

سازمان‌های بین‌المللی

صفر

صفر

صفر

۱۶

اصول فقه

صفر

صفر

صفر

۱۷

حقوق مدنی (اشخاص تا وصیت و ارث)

صفر

صفر

صفر

۱۸

آیین دادرسی مدنی (دعاوی خانوادگی)

صفر

صفر

صفر

۱۹

حقوق ارتباطات

صفر

صفر

صفر

 

ردیف

نام درس

ضریب درس در کنکور

حقوق هنری و ادبی

حقوق خانواده

حقوق شرکت های تجاری

۱

متون حقوق به زبان (انگلیسی، فرانسه)

۳

۲

۳

۲

حقوق مدنی

۳

صفر

صفر

۳

حقوق تجارت

۲

صفر

۳

۴

آیین دادرسی مدنی

صفر

صفر

صفر

۵

متون فقه

۱

۳

۱

۶

حقوق جزای عمومی

صفر

صفر

صفر

۷

حقوق جزای اختصاصی

صفر

صفر

صفر

۸

حقوق بین‌الملل عمومی

صفر

صفر

صفر

۹

حقوق اداری

صفر

صفر

صفر

۱۰

حقوق اساسی

صفر

صفر

صفر

۱۱

حقوق مدنی «تعهدات»

صفر

صفر

۳

۱۲

حقوق بین‌الملل خصوصی

صفر

صفر

۲

۱۳

آیین دادرسی کیفری

صفر

صفر

صفر

۱۴

حقوق جزا و آیین دادرسی کیفری

صفر

۲

صفر

۱۵

سازمان‌های بین‌المللی

صفر

صفر

صفر

۱۶

اصول فقه

صفر

۲

صفر

۱۷

حقوق مدنی (اشخاص تا وصیت و ارث)

صفر

۳

صفر

۱۸

آیین دادرسی مدنی (دعاوی خانوادگی)

صفر

۲

صفر

۱۹

حقوق ارتباطات

صفر

صفر

صفر

منبع: مدرسان شریف

گذاشتن پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

برای درج شکلک روی شکلک مورد نظر کلیک کنید

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette

Amuzgar