خانه / دسته‌بندی نشده / دو نکته مهم در خصوص دفتر« مدیریت فرایندهای کلاس »

دو نکته مهم در خصوص دفتر« مدیریت فرایندهای کلاس »

دو نکته  مهم در خصوص دفتر«  مدیریت فرایندهای کلاس »خوب است که  به دیگران هم اطلاع رسانی کنیم :

 1)  نکته اول  مربوط به فرم شماره ۵ یعنی « ثبت عملکرد دانش آموز » :

یادمان باشد که این فرم،  یکی از ابزارهای در اختیار معلم است . پس معلم  در صورت نیاز ،  احتیاج  و تشخیص  می تواند روند پیشرفت تحصیلی دانش آموزان را متناسب با هدف ها و انتظارات دروس ، در آن ثبت نماید .-  ( نکته : گرچه بعد از استقرار کامل برنامه ارزشیابی کیفی – توصیفی و تغییر نگرش معلمان ، این نمون برگ یکی از کلیدی ترین فرم های در اختیار معلم خواهد بود  ) –  یادآوری و تاکید می گردد در صورتی که امکان ِ مستند سازی پیشرفت تحصیلی -تربیتی دانش آموز در پوشه کار ، فراهم است ، نیازی نیست که معلم این فرم را برای همه‌ی دانش آموزان تکمیل نماید .

 2) نکته دوم  مربوط به فرم شماره ۶ یعنی « جمع بندی عملکرد دانش آموزان در فرایند یادگیری » :  

   این فرم بجای فرم خودارزیابی معلم از عملکرد ماهانه دانش آموز  است و با تکمیل این فرم دیگر نیازی نیست که همکاران این فرم را در پوشه کار دانش آموز تکمیل نمایند  . ضمنا   با خبر شدم  که برخی از استان ها بجای ،جا بخشی به ۱۰ درس برای پایه های سوم و چهارم تنها ۸ خانه را اختصاص داده اند ، چنانچه  همکاری  با این مشکل روبرو است پیشنهاد می شود  که همکاران محترم برای ایجاد وحدت رویه و با توجه به اینکه  ممکن است  دروس تربیت بدنی و هنر معلم  تخصصی  داشته باشند  جمع بندی عملکرد دانش آموزان در فرایند یادگیری این دو درس را ، در این جدول ننویسند  . 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

منبع:وبلاگ آقای دکتر بهمن قره داغی

درباره صدای آموزگار

با سلام خدمت بازدید کنندگان محترم بنده ای از بندگان خدا هستم که امیدوارم و دوست دارم که جز خدا برای هیچ چیز و هیچ کس دیگر بنده نباشم. شما هم دعایم کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

دانلود نمونه سوالات پایه‌ی ششم

در قسمت ذیل امکان دانلود نمونه سوالات دروس مربوط به پایه ششم ...