خانه / دسته‌بندی نشده / اصلی‌ترین دلیل تشرفم به تشیع، یقین به علم لدنی ائمه اطهار(ع) است

اصلی‌ترین دلیل تشرفم به تشیع، یقین به علم لدنی ائمه اطهار(ع) است

نمایندگی آستان قدس رضوی: اصلی‌ترین دلیل تشرفم به مذهب تشیع، یقین به علم لدنی ائمه اطهار(ع) است که این امر از مطالعه کتابی به نام «ابرمردی به نام امام صادق(ع)» به زبان انگلیسی در زمان تهیه تز پایان‌نامه دکتری در دانشگاه ویرجینیای آمریکا آغاز شد.

«جودری شاهنواز احمد اولاک»، مشاور سابق ولیعهد عربستان و مشاور سابق نخست وزیر پاکستان، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) نمایندگی آستان قدس شعبه خراسان رضوی، اصلی‌ترین دلیل تشرف خود به مذهب تشیع را یقین به علم لدنی ائمه اطهار(ع) بیان کرد و گفت:

 

نمایندگی آستان قدس رضوی: اصلی‌ترین دلیل تشرفم به مذهب تشیع، یقین به علم لدنی ائمه اطهار(ع) است که این امر از مطالعه کتابی به نام «ابرمردی به نام امام صادق(ع)» به زبان انگلیسی در زمان تهیه تز پایان‌نامه دکتری در دانشگاه ویرجینیای آمریکا آغاز شد.

«جودری شاهنواز احمد اولاک»، مشاور سابق ولیعهد عربستان و مشاور سابق نخست وزیر پاکستان، در گفت‌و‌گو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) نمایندگی آستان قدس شعبه خراسان رضوی، اصلی‌ترین دلیل تشرف خود به مذهب تشیع را یقین به علم لدنی ائمه اطهار(ع) بیان کرد و گفت: تمامی انسان‌ها با فطرت‌های پاک متولد می‌شوند، تحت تأثیر خانواده، پدر و مادر و گرایش و اقبال اجتماعی به سمت مذهب و آئینی جذب می‌شوند و طبیعتاً هر چه سن انسان بالاتر می‌رود نسبت به دین، مذهب و آیینش علاقه و تعصبش بیشتر می‌شود و من نیز از این امر مستثنی نبودم. اما ماجرای شیفتگی من به مذهب تشیع از مطالعه کتابی بنام «ابرمردی به نام امام صادق(ع)» به زبان انگلیسی در زمان تهیه تز پایان‌نامه دکتری در دانشگاه ویرجینیای آمریکا آغاز شد.

وی ادامه داد: موضوع پایان نامه من در مقطع دکتری، بررسی فقه چهارگانه اهل سنت بود و مشغول مطالعه و تحقیق در مشترکات و تفاوت‌های آن‌ها بودم که یکی از دانشجویانم خیلی اتفاقی در برخوردی به من گفت: «شما که در این باب به مطالعه اشتغال دارید، آیا با قهرمان تاریخ اسلام آشنا هستید؟» و من در جواب گفتم بله آن قهرمان حضرت محمد(ص) پیامبر گرامی اسلام است اما او پاسخ داد: «رسول اکرم(ص)قهرمان و خاتم پیامبران هستند ولی قهرمان و ابرمردی که موضوع تحقیق شما را به کمال رسانده، امام ششم شیعیان حضرت امام صادق(ع)هستند» و آن کتاب را به من هدیه داد.

مشاور سابق ولیعهد عربستان با بیان اینکه با مطالعه این کتاب که در مورد زندگانی و کارنامه علمی امام صادق(ع) است، بسیار شیفته فقه جعفری شدم، ابراز کرد: در ادامه مسیر با مطالعه و کنکاش این موضوع را تا مقصد نهایی دنبال کردم و با پژوهش‌های بسیار گسترده‌ای که انجام دادم به نتایج بسیار روشنی رسیدم.

وی به جذابیت فقه جعفری نسبت به بقیه مذاهب اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: روایاتی که از امام صادق(ع) درباره سنت نبوی و احادیث و کلام رسول مکرم اسلام(ص) منقول است بسیار مستدل و محکم هستند، راویان حدیث بسیار معتبر و انتسابشان تا شخص رسول اکرم(ص) کاملا اثبات شده است و از طرف دیگر با مطالعه تاریخ اسلام، فقه و حدیث سایر مذاهب اسلامی، گفته‌های حضرت صادق(ع) برای معرفی فقه و سنت اصیل که مورد نظر پیامبر گرامی اسلام(ص)بوده است، برایم آشکارتر می‌شد.

مشاور سابق نخست وزیر پاکستان با بیان اینکه فقه حنفی و فقه شافعی بسیار متاثر از تعلیمات روشنگرانه و کاوش‌های علمی دقیق و پژوهش‌های عمیق حضرت امام صادق(ع) هستند، اذعان کرد: هر چه بیشتر در این موضوعات غور کردم، بیشتر به این نکته واقف شدم که صراط مستقیم و راه حق و حقیقت کجاست.

وی بیان کرد: نکته‌ای که بایستی به آن اشاره کنم، مرجع بودن شخصیتی بزرگ در تاریخ اسلام به نام علی‌بن ابیطالب(ع) است که کاتب و حافظ وحی بوده و از راهنمایی‌ها و مشاوره‌های ایشان بارها و بارها خلفا استفاده کرده و خیلی مواقع با درایت و علم لدنی که ایشان داشتند، مسائل مسلمانان حل و فصل شده است. مطالعه در این زمینه، مرا نسبت به ایشان مجذوب کرد و از طرفی مطالعه زندگانی حضرت زهرا(س) و امیر‌المومنین علی(ع) پس از رحلت پیامبر اکرم(ص) و مطالعاتی که در زمینه امامان شیعه(ع) انجام دادم، مرا نسبت به این موضوع آگاه کرد که ترویج سنت واقعی رسول اکرم(ص) توسط این خاندان و نسل به نسل از اجداد بزرگوارشان تا امام صادق(ع) و از ایشان نیز به اولاد معصومشان بدون هیچ دخل و تصرف برای مسلمانان نقل شده و نجات واقعی در پیروی از آن ها خواهد بود.

مشاور سابق نخست وزیر پاکستان با بیان اینکه من از سال ۲۰۰۵ مشاور ولیعهد عربستان بودم و سالی چندین‌ بار با دعوت خانواده سلطنتی به مکه و مدینه مشرف می‌شدم، اظهار کرد: پس از اعلان تشرف به مذهب تشیع، جلسات متعددی به بحث و مجادله با علمای آل سعود گذشت و من آشکارا به آن‌ها گفتم من حقوقدانم و از این پس وکیل مظلومیت و معصومیت ائمه هدی(ع)در تاریخ خواهم بود و پس از آن به عربستان ممنوع الورود شده‌ و مناصب من نیز سلب شده است، از آن به بعد از خیلی از مزایا و موقعیت‌های خاصی که در اختیارم بود، محروم شده‌ام ولی تصمیمی را گرفته و کاری را کردم که به آن اعتقاد قلبی و یقین پیدا کرده بودم.

وی رسیدن به این نقطه را لطف و عنایت محض خداوند عنوان کرد و گفت: با تمام وجود از خداوند سپاسگزارم، من در برابر عظمت اهل بیت(ع) سر تسلیم فرود آوردم و این هدیه‌ ویژه که همان محبت اهل بیت(ع) است، به من اعطا شد.

رئیس فعلی دانشگاه پنجاب لاهور خاطر‌نشان کرد: مطمئنم هیچ یک از مناصب و مقام‌هایی که داشتم در روز جزا باعث نجات من نخواهد شد و کشتی نجات و چراغ هدایت ائمه معصومین(ع)هستند و انشا‌الله شاهد ظهور آخرین امام معصوم و برپایی عدالت واقعی به دست با کفایت ایشان باشیم.

یادآوری می‌شود، «جودری شاهنواز احمد اولاک»، مشاور سابق ولیعهد عربستان و مشاور سابق نخست وزیر پاکستان همزمان با ۲۳ ذی‌القعده و روز زیارتی حضرت علی‌بن موسی الرضا(ع)در حرم مطهر آن حضرت رسما به مذهب تشیع علوی پیوست.

دکتر اولاک، اهل پاکستان، دارای دکترای حقوق از دانشگاه ویرجینیای آمریکا، وکیل دادگاه عالی پاکستان و استاد و رئیس فعلی دانشگاه پنجاب لاهور است.

منبع خبر: خبر گزاری قرآنی ایران

درباره صدای آموزگار

با سلام خدمت بازدید کنندگان محترم بنده ای از بندگان خدا هستم که امیدوارم و دوست دارم که جز خدا برای هیچ چیز و هیچ کس دیگر بنده نباشم. شما هم دعایم کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

دانلود نمونه سوالات پایه‌ی ششم

در قسمت ذیل امکان دانلود نمونه سوالات دروس مربوط به پایه ششم ...