خانه / دسته‌بندی نشده / طرح نهضت ملی حفظ قرآن کریم دانش آموزان و فرهنگیان آغاز شد

طرح نهضت ملی حفظ قرآن کریم دانش آموزان و فرهنگیان آغاز شد

موافقت رئیس جمهور با استخدام ۵ هزار مربی قرآن

رئیس جمهور روز گذشته در آیین آغاز طرح نهضت ملی حفظ قرآن کریم دانش آموزان و فرهنگیان با عنوان «نور» که در تالار وزارت کشور برگزار شد با بیان این که برنامه های قرآنی نباید به یک کلاس تکلیفی تبدیل شود، گفت: برنامه های قرآنی باید بسیار جذاب، پرنشاط و زیبا باشد و پرجاذبه ترین برنامه ها را برنامه های قرآنی تشکیل دهد.به گزارش ایرنا احمدی نژاد به دست اندرکاران اجرای طرح «نور» توصیه کرد که از همه ظرفیت های قرآنی کشور در اجرای طرح نهضت ملی حفظ قرآن کریم دانش آموزان و فرهنگیان در سراسر کشور استفاده کنند.

موافقت رئیس جمهور با استخدام ۵ هزار مربی قرآن

رئیس جمهور روز گذشته در آیین آغاز طرح نهضت ملی حفظ قرآن کریم دانش آموزان و فرهنگیان با عنوان «نور» که در تالار وزارت کشور برگزار شد با بیان این که برنامه های قرآنی نباید به یک کلاس تکلیفی تبدیل شود، گفت: برنامه های قرآنی باید بسیار جذاب، پرنشاط و زیبا باشد و پرجاذبه ترین برنامه ها را برنامه های قرآنی تشکیل دهد.به گزارش ایرنا احمدی نژاد به دست اندرکاران اجرای طرح «نور» توصیه کرد که از همه ظرفیت های قرآنی کشور در اجرای طرح نهضت ملی حفظ قرآن کریم دانش آموزان و فرهنگیان در سراسر کشور استفاده کنند.رئیس جمهور با یادآوری این که افراد زیادی در برنامه های فرهنگی کشور تلاش  می کنند خاطرنشان کرد: با این وجود، هیچ کدام از این تلاش ها با زحمات شما فرهنگیان آموزش و پرورش برابری نمی کند. وی افزود: همه کسانی که اهل قرآن هستند را در این طرح باید به کار گرفت تا به نقطه ای برسیم که همه معلمان، مدیران و کارکنان آموزش و پرورش، مربی قرآن شوند. احمدی نژاد خطاب به متولیان این طرح همچنین اظهار داشت: در این زمینه محدودیتی قائل نشوید و به گونه ای برنامه ریزی کنید که همه دانش آموزان در طول ۱۲ سال دوران تحصیل، به رده ای از حفظ، فهم و عمل به قرآن دست یابند.به گزارش ایسنا نیز احمدی نژاد در این مراسم با تاکید بر حرکت در مسیر قرآن و اهل بیت گفت: باید فعالیت های قرآنی طوری باشد که ما را به سمت اهل بیت و امامان معصوم هدایت کند.رئیس جمهور ادامه داد: دعا کنید، انشاء ا… خزانه دولت پرپول باشد و بتوانیم بودجه های لازم را در اختیار شما قرار دهیم.رئیس جمهور هم چنین تاکید کرد: باید به جایی برسیم که همه معلمان و مدیران آموزش و پرورش مربی قرآن شوند. به گزارش ایکنا(خبرگزاری قرآنی ایران) نیز رئیس جمهور با بیان اینکه دولت از اجرای طرح نهضت ملی حفظ قرآن کریم دانش‌آموزان و فرهنگیان حمایت‌ کامل مادی خواهد داشت، با استخدام ۵ هزار مربی قرآن موافقت کرد.

وی با یادآوری این که تمامی فضاهای آموزشی ما در همه درس‌ها باید زیبا باشد، اظهار کرد: اگر از نگاه الهی به درس‌ها توجه کنیم، همه درس‌ها باید عزیز و محترم باشد و البته مسئولان عالی تا مدیران مدارس باید از تمامی ظرفیت‌ها استفاده کرده و از اساتید، قاریان و حافظان قرآن کریم بهره کافی ببرند.

امیدواریم تمامی مدیران، معلمان، مربیان و مسئولان آموزش و پرورش قرآنی شوند

رئیس جمهور، با بیان این که دولت از نظر مادی و معنوی از اجرای این طرح و از فرهنگیان حمایت خواهد کرد، گفت: در صورت لزوم از کمک‌های مادی سایر بخش‌ها نیز کمک می‌گیریم و نمایندگان مجلس نیز در این میان بودجه‌های لازم را به فعالیت‌های قرآنی آموزش و پرورش اختصاص خواهند داد.وی با عنوان این که در آموزش و پرورش باید همه کسانی که اهل قرآن هستند را به کار بگیریم، افزود: استخدام ۵ هزار مربی قرآن که از سوی آموزش و پرورش درخواست شده، را اجرایی خواهیم کرد تا تمامی آموزش‌های قرآنی در مدارس از سوی مربیان قرآنی انجام شود و البته امید داریم در آینده نزدیک به جایی برسیم که تمامی مدیران، معلمان، مربیان و مسئولان آموزش و پرورش قرآنی شوند و تخصص لازم در رشته‌های مختلف قرآنی را داشته باشند.وی یادآور شد: باید طوری برنامه‌ریزی کنیم که ظرف ۱۰ تا ۱۲ سال بچه‌هایی که به آموزش و پرورش می‌آیند و خارج می‌شوند به درجه بالایی از درک و فهم قرآن برسند که البته این امر به طور قطع، شدنی است و باید با همت مدیران و معلمان باشد.به گزارش ایکنا حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش نیز در مراسم افتتاحیه طرح نهضت ملی حفظ قرآن کریم دانش آموزان و فرهنگیان گفت: با اجرای این طرح تلاش داریم تا حضور دانش آموزان در صراط مستقیم را تقویت کنیم که این امر امکان پذیر نیست، مگر با دقت و کفایت معلمان و مدیران.وی با اشاره به آغاز اجرای این طرح گفت: این برنامه که در حال حاضر در سراسر کشور در حال اجراست، با عنوان برنامه ملی حفظ قرآن نام گذاری شده و برنامه ریزی دقیق و عمیق برای اجرای آن شکل گرفته است تا به سمتی حرکت کنیم که قرآن آیینه تمام نمای زندگی ما شود. وزیر آموزش و پرورش با بیان این که تمامی فتنه ها با قرآن رفع می شود افزود: ما معتقدیم یکی از راه های مهم در ارتقای جایگاه تعلیم و تربیت و مبارزه با تهاجم فرهنگی، جنگ نرم و تمامی مشکلاتی که نظام جمهوری اسلامی با آن روبه روست، قرآن است.

وی افزود: ما باید دانش آموزان را در صراط مستقیم قرار دهیم و صراط مستقیم هم قرآن است. حاجی بابایی با بیان این که دانش آموزان در مسیر صراط مستقیم قرار دارند، یادآور شد: با اجرای این طرح تلاش داریم تا حضور دانش آموزان در صراط مستقیم را تقویت کنیم که این امر امکان پذیر نیست، مگر با دقت و کفایت معلمان و مدیران.

دانش آموزی که با قرآن باشد منحرف نمی شود

وزیر آموزش و پرورش با یادآوری این که امروز بزرگ ترین افتخار ایران این است که برای نخستین بار گامی برمی دارد با عنوان نهضت ملی قرآن اظهار کرد: با اجرای این طرح قرآن را در متن زندگی دانش آموزان و فرهنگیان وارد می کنیم. دانش آموزی که با قرآن باشد، منحرف نمی شود و مسیر تعالی را طی می کند. وی با بیان این که قرآن شفاعت، موعظه و نور است گفت: اگر کسی قرآن را داشته باشد همه چیز را دارد. وی با اشاره به طرح نهضت ملی حفظ قرآن کریم گفت: در مرحله نخست این طرح که از امروز (دیروز) آغاز می شود، ۲ میلیون حافظ قرآن کریم تربیت می شوند.

افتتاح سایت ثبت نام حافظان قرآن کریم

حاجی بابایی با اشاره به افتتاح سایت ثبت نام حافظان قرآن کریم گفت: این سایت امروز(دیروز) با ثبت نام رئیس جمهور کشورمان افتتاح شد و دانش آموزان و فرهنگیان نیز می توانند در این طرح ثبت نام کنند.

به گزارش مهر پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اعلام کرده است: شیوه نامه طرح ملی حفظ قرآن کریم بعد از فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم، تهیه و از طریق ریاست محترم جمهوری ابلاغ شد.

– ظرفیت این طرح در حال حاضر ۲ میلیون نفراست که قرار است طی ۵ سال این ظرفیت به ۱۰ میلیون نفر افزایش پیدا کند.

– حفظ قرآن کریم از نیم جزء تا کل قرآن و همچنین شناسایی ظرفیت های دانش آموزان از مقطع دبستان تا پیش دانشگاهی از جمله ویژگی های اجرای این طرح است.

– طرح نهضت ملی حفظ قرآن کریم علاوه بر دانش آموزان، فرهنگیان سراسر کشور را نیز شامل می شود که می توانند با ثبت نام در این طرح ملی شرکت کنند.

– در حال حاضر در اجرای طرح نهضت ملی حفظ قرآن کریم دانش آموزان و فرهنگیان ۱۲۰ هزار مدرسه در سراسر کشور فعال هستند و قرار است از ۲۰ درصد ظرفیت این مدارس برای اجرای این طرح استفاده شود.

– ائمه جماعات و مدیران کل آموزش و پرورش استان های کشور نیز از طریق ویدئو کنفرانس شاهد این برنامه بودند.

منبع خبر:http://khabarfarsi.com/ext/1466604

ثبت نام در طرح ملی حفظ قرآن کریم (نور)

درباره صدای آموزگار

با سلام خدمت بازدید کنندگان محترم بنده ای از بندگان خدا هستم که امیدوارم و دوست دارم که جز خدا برای هیچ چیز و هیچ کس دیگر بنده نباشم. شما هم دعایم کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

دانلود نمونه سوالات پایه‌ی ششم

در قسمت ذیل امکان دانلود نمونه سوالات دروس مربوط به پایه ششم ...