خانه / دسته‌بندی نشده / خرداد ماه آغاز آموزش معلمان پایه ی دوم و ششم ابتدایی بر مبنای کتب جدیدالتألیف

خرداد ماه آغاز آموزش معلمان پایه ی دوم و ششم ابتدایی بر مبنای کتب جدیدالتألیف

به گزارش روابط عمومی مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی بخشنامه دوره های آموزشی تأمین مدرسی و آموزش معلمان پایه های دوم و ششم ابتدایی در تاریخ ۵/۲/۹۱ به استانهای کشور ابلاغ گردید.

در این گزارش به نقل از اسدی گرمارودی رییس مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی اشاره شده است : با عنایت به ضرورت و اهمیت توجه به منویات هوشمندانه رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) و تأکیدات وزیر محترم آموزش و پرورش مبنی بر اهمیت پیگیری نقشه جامع علمی کشور، سند تحول راهبردی آموزش و پرورش، قانون برنامه پنج ساله پنجم و سند برنامه درس ملی و تصویب ساختار ۳-۳-۶ در نظام آموزشی کشور و همچنین مصوبه ۸۵۱ شورای عالی آموزش و پرورش مورخ ۲۹/۹/۹۰ مبنی بر اجرای مطلوب ساختار مذکور و استقرار نظام آموزش جدید در پایه های دوم و ششم ابتدایی …

     به گزارش روابط عمومی مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی بخشنامه دوره های آموزشی تأمین مدرسی و آموزش معلمان پایه های دوم و ششم ابتدایی در تاریخ ۵/۲/۹۱ به استانهای کشور ابلاغ گردید.

در این گزارش به نقل از اسدی گرمارودی رییس مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی اشاره شده است : با عنایت به ضرورت و اهمیت توجه به منویات هوشمندانه رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) و تأکیدات وزیر محترم آموزش و پرورش مبنی بر اهمیت پیگیری نقشه جامع علمی کشور، سند تحول راهبردی آموزش و پرورش، قانون برنامه پنج ساله پنجم و سند برنامه درس ملی و تصویب ساختار ۳-۳-۶ در نظام آموزشی کشور و همچنین مصوبه ۸۵۱ شورای عالی آموزش و پرورش مورخ ۲۹/۹/۹۰ مبنی بر اجرای مطلوب ساختار مذکور و استقرار نظام آموزش جدید در پایه های دوم و ششم ابتدایی از سال تحصیلی ۹۲-۹۱ و تأکید بر توانمند سازی معلمان ذی ربط از طریق برگزاری آموزش های تخصصی، برنامه آموزش بیش از ۴۴۰۰ مدرس کشوری و حدود ۱۲۰۰۰۰ آموزگار ارسال گردید.

اسدی گرمارودی افزود شیوه نامه ی مذکور در چندین جلسه در ستاد اجرایی و کارگروه تخصصی آموزش نیروی انسانی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و نظرات کمیته های اجرایی برخی از استان ها نیز لحاظ گردیده است . همچنین در خصوص شرایط فراگیران دوره های تأمین مدرسی که در هفت گروه ریاضی، علوم تجربی، دینی و قرآن ، فارسی، هنر و کار و فناوری، علوم اجتماعی و تفکر و پژوهش، تربیت بدنی با مجموع ۲۸۸ ساعت آموزش شرکت خواهند نمود ، برخورداری از صلاحیت های عمومی و تخصصی مطابق با شیوه نامه بانک مدرسان آموزش های کوتاه مدت ، تعهد به همکاری در آموزش آموزگاران استان و داشتن ترجیحاٌ حداقل ۵ سال سابقه تدریس موفق را می توان ذکر نمود.
وی اضافه کرد مدرسین مراکز تربیت معلم که ترجیحاٌ در رشته آموزش ابتدایی تدریس می نمایند در اولویت انتخاب جهت حضور در دوره قرار می گیرند. لازم به ذکر است انتخاب فراگیران واجد شرایط با مشارکت و هماهنگی معاونت محترم آموزش ابتدایی استان ها و مناطق صورت خواهد پذیرفت.

رییس مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی همچنین اعلام داشت سهمیه ی دوره های تأمین مدرسی اختصاص یافته به استان ها با توجه به آمار پراکندگی آموزگاران در مناطق و تعداد مناطق و شهرستان ها توزیع گردیده است. لکن چنان چه سهمیه ی اختصاص یافته به استان در هریک از استان های هفت گانه نیاز به اصلاح داشته باشد باید با این مرکز مکاتبه شود تا مورد بررسی قرار گیرد.

وی در خصوص زمان و مکان اجرای دوره های آموزشی افزود : اجرای دوره های آموزشی تأمین مدرسی پایه های دوم و ششم از خرداد ماه سال جاری شروع و تا پایان تیرماه ادامه خواهد داشت و اجرای ۱۱۲ ساعت آموزش معلمان پایه دوم و ۱۸۸ساعت آموزش معلمان پایه ششم در استان ها و مناطق بلافاصله بعد از اجرای دوره های مذکور انجام می شود.همچنین مکان برگزاری دوره های مذکور مراکز تربیت معلم می باشد.

منبع: مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش

درباره صدای آموزگار

با سلام خدمت بازدید کنندگان محترم بنده ای از بندگان خدا هستم که امیدوارم و دوست دارم که جز خدا برای هیچ چیز و هیچ کس دیگر بنده نباشم. شما هم دعایم کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

دانلود نمونه سوالات پایه‌ی ششم

در قسمت ذیل امکان دانلود نمونه سوالات دروس مربوط به پایه ششم ...